یکشنبه , نوامبر 27 2022
آخرین خبرها

در سفر کارشناسان جنگلداری ایران به چین: تجربیات ایران در بیابان زدایی کم نظیر است!!

خداکرم جلالی رئیس سازمان جنگل ها گفت: ایران به اندازه چین وسعت ندارد، اما؛ به لحاظ تنوع اقلیمی و گونه های گیاهی جزء ۵ کشور جهان محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری موج، خداکرم جلالی افزود: روابط همکاری ایران و چین از سابقه طولانی برخوردار است و وجود جاده ابریشم برای دو ملت حائز اهمیت است.

وی گفت: اراده سیاسی مسوولین دو کشورمبتنی بر توسعه همکاری و بهره گیری از توانمندی های بیشتر است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جنگل ها، جلالی اظهار کرد: در سفر به کشور چین شاهد مشارکت خوب مردم در توسعه جنگل و مقابله با بیابان زایی بودیم و ما هم در ایران اقدامات منابع طبیعی را به سمت مشارکت مردم سوق می دهیم.

رئیس سازمان جنگل ها خاطر نشان ساخت: تجربیات ایران در زمینه بیابان زدایی در منطقه کم نظیر است و تبادل تجربه با کشور چین می تواند بسیار موثر باشد.

وی اظهار امیدواری کرد: سفر کارشناسان جنگل داری چین بتواند منجر به تبادل اطلاعات درباره تغییر اقلیم و بیابان زایی که از چالش های مهم جهان محسوب می شود کارآمد و موثر واقع شود.

در ادامه معاون دپارتمان همکاری های بین المللی چین گفت: اعتقاد ما این است ایران عزم جدی در زمینه احیای جنگل ها و مقابله با بیابان زایی دارد. خانم ژانگ هونگ یان با بیان اینکه فعالیت ها و نتیجه عملکرد های ایران اثرگذار و ارزشمند است، گفت: ایران در زمینه مقابله با بیابان زایی ید طولایی دارد و ما بخشی از آن را در کاشان به عینه دیده ایم.

وی ادامه داد: در عرصه های بیابان زدایی فضای همکاری بین دو کشور نسبت به صنایع وابسته به بیابان مثل کاشی و نئوپان وجود دارد. ژانگ هونگ یان به امضای یادداشت تفاهم معاون وزیر کشاورزی ایران و چین اشاره کرد و گفت: برای تبادل اطلاعات و انتقال تجربیات در زمینه بیابان زدایی و احیای جنگل ها هیأت هایی از ایران به کشور چین سفر خواهند کرد.

دعوت به همکاری

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.